Березнівська міська рада
Рівненського району, Рівненської області

Заходи безпеки під час використання бензинових і дизельних генераторів

Дата: 19.06.2024 17:02
Кількість переглядів: 58

 

 Фото без опису

Внаслідок пошкодження об’єктів енергетичної інфраструктури в енергосистемі України почастішали аварійні відключення електропостачання. У зв’язку і зазначеним вище, багато промислових, громадських об'єктів і комунальних підприємств використовують автономні джерела електроенергії.

З метою безпечної експлуатації обладнання для електрогенераторних установок та умов зберігання пального на об’єктах, попередження виникнення пожеж та інших надзвичайних ситуацій, збереження життя та здоров’я людей, Березнівська міська рада наголошує на дотриманні заходів безпеки під час використання бензинових та дизельних генераторів

Розміщення

Генератор необхідно розміщувати ззовні будівлі (бажано під навісом) або в окремому технічному просторому приміщенні, де працює вентиляція та є можливість провітрювання.

Відстань від генератора до суміжних об’єктів (будівель, стін з вікнами, автомобілів тощо) повинна бути не менше 6 м. Допускається розміщення біля суцільних негорючих стін (без вікон) на відстані не менше 1 м. Генератор необхідно встановлювати на рівному надійному майданчику.

Будь-яке пошкодження електричних провідників або обладнання повинно бути усунуто негайно.

Підключення

Під час підключення генератора необхідно дотримуватися інструкції з підключення та експлуатації генератора. Робити це повинен кваліфікований електрик.
Необхідно перевірити технічні характеристики, специфікацію та потужність генератора та перед підключенням одягнути сухий захисний одяг (гумові рукавички, взуття на гумовій підошві, бажано засоби захисту органів зору та слуху).
При підключенні електричних приладів необхідно використовувати подовжувачі та кабелі високої якості, без пошкоджень і порізів. На вилках електроприладів повинен бути контакт, що заземлює.

Експлуатація

Експлуатацію генератора треба здійснювати відповідно до технічної документації та рекомендацій виробника.

Перед пуском генератора необхідно перевірити стан електропроводки, усунути пошкодження. Також необхідно усунути перекручування дротів, контакту з гарячими поверхнями, наявність корозії на контактах. Електричні елементи приладу повинні бути заземлені, також необхідно уникати контакту силових контурів генератора з водою та іншими предметами.

Генератор не бажано вмикати в умовах підвищеної вологості, під час дощу або снігу. Також слід уникати контакту з елементами приладу, які обертаються.

Під час роботи генератора необхідно контролювати його технічний стан. У разі виявлення підтікань палива, мастила або сторонніх звуків, що свідчать про його несправність слід негайно вимкнути прилад і знеструмити його.

Зберігання пально-мастильних матеріалів

Пальне та мастило для генератора необхідно зберігати окремо, на відстані не менше 10 м до суміжних об’єктів (будівель, автомобілів) у спеціальних каністрах, які призначені для зберігання палива поза межами жилої зони. Найбезпечніше зберігати у провітрюваній окремо розташованій зоні з навісом з обмеженим доступом для сторонніх осіб і дітей. Необхідно не допускати витоку пального та щільно закривати каністри. У випадку витоку пального необхідно посипати це місце піском, який потім зібрати у металевий ящик чи відро.

Дії під час загоряння генератора

У разі загоряння генератора необхідно:

- негайно повідомити про це ДСНС за телефоном 101. При цьому необхідно назвати місце знаходження об’єкта, вказати місце виникнення пожежі, ситуацію на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;

- знеструмити електрогенератор;

- вжити (за можливості) заходів щодо гасіння (локалізації) пожежі первинними засобами пожежогасіння. В таких випадках краще використовувати вогнегасники для гасіння пожежі класу В (горіння рідких речовин або твердих речовин, які розтоплюються). Зазначену інформацію можна знайти на етикетці вогнегасника. В інших ситуаціях можливе використання кошми або щільної ковдри, якими необхідно накрити генератор);

- у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби;

- організувати зустріч підрозділів ДСНС, надати їм допомогу у виборі найкоротшого шляху для під’їзду до осередку пожежі.

Безпечна експлуатація генератора:

Забороняється під час використання генераторів:

- вносити зміни в конструкцію генератора;

- розміщувати генератор у замкнутому приміщенні без вентиляції, а також у вибухонебезпечному середовищі, в підвалах та в приміщеннях з можливим перебуванням людей;

- палити та користуватися джерелами відкритого вогню під час заправки та експлуатації генератора;

- відкривати кришку бака, коли генератор працює;

- заправляти генератор, коли двигун працює або ще не охолов;

- об’єднувати генератори в ланцюг;

- перебування поруч з генератором стороннім особам або тваринам;

- змішувати різні види мастила та пального;

- перевищувати максимально допустимий струм вихідного роз’єму генератора.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь