Березнівська міська рада
Рівненського району, Рівненської області

ПРОСТОРОВЕ ПЛАНУВАННЯ ДЛЯ ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД

Дата: 25.06.2024 08:54
Кількість переглядів: 87

 

 

17-20 червня 2024 року на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка експерти Альянсу українських університетів провели навчальну програму «Просторове планування для територіальних громад» в межах проєкту «Посилення спроможності громад для відбудови через пілотування їхньої взаємодії з університетами». Участь у програмі брали 12 пілотних громад з різних куточків України.

В межах навчання, що тривало протягом тижня на базі Київський національний університет імені Тараса Шевченка, експерти Альянсу українських університетів поділилися з представниками громад знаннями з просторового планування, зокрема щодо вибору та аналізу даних для розуміння території, стратегічного планування розвитку територіальних громад, ревіталізації територій, партисипативного підходу до просторового планування та участі громадськості в бюджетному процесі.

Від Березнівської міської територіальної громади участь в навчанні взяли Ірина ТКАЧУК - головний спеціаліст відділу з питань цивільного захисту населення, житлово-комунального господарства, інфраструктури та містобудування та Оксана ЮСЕНКО - головний спеціаліст відділу з питань екології та природних ресурсів.

Під час навчання були розглянуті наступні питання:

  • Розуміння території: офіційна статистика та особисте сприйняття;
  • Ревіталізація території: подолання наслідків війни та регенерація занедбаних територій;
  • Стратегічне планування території;
  • Економіко-географічна база розвитку громад та територій;
  • Партисипативне просторове планування;
  • Врядування та залучення громадян до процесів прийняття рішень щодо просторового розвитку;
  • Участь громадськості в бюджетному процесі у контексті просторового планування;
  • Комплексне планування просторового розвитку;
  • Структура та етапи розробки комплексного плану громади;
  • Публічні закупівлі щодо розробки комплексних планів просторового розвитку.

Навчальна програма включала серію інтерактивних лекцій та практичних занять, під час яких фахівці громад працювали над розробкою комплексних планів просторового розвитку своїх територій. Програма тривала до 20 червня і в останній день учасники пройшли підсумкове оцінювання результатів своєї роботи напрацьованих під час навчання.

Програма навчання була спрямована на підвищення компетентностей фахівців територіальних громад про важливість кризового планування, збору та аналізу даних, розвитку комунікаційних навичок. Учасники виконували командні вправи та працювали в групах, що сприяло покращенню професійних навичок та обміну досвідом між громадами.

Також акцентувалася увага на доцільності навчання з питань реагування на виявлені загрози, кризові ситуації. Незавершеність просторового планування розвитку громади згадувалась і як специфічна проблема.

Отримані знання дозволять пілотним громадам впроваджувати сучасні засоби та інструменти в сфері просторового планування.

Проєкт "Посилення спроможності громад для відбудови через пілотування їхньої взаємодії з університетами" реалізується Альянсом українських університетів за підтримки Міжнародний фонд "Відродження".

Детальніше: https://www.facebook.com/AllianceOfUkrainianUniversities/

 « повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь