Головне управління ДПС у Рівненській області інформує
Внесок платників Рівненщини до зведеного бюджету країни – майже 20 млрд гривень сплачених податків
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що у 2024 році платники податків Рівненщини сплатили до бюджетів усіх рівнів 19 млрд 720 млн грн податків та зборів.
За словами в.о.начальника податкової служби області Андрія Троцка, приріст надходжень до 2023 року склав 2 млрд 213 млн грн, або плюс 13 відсотків.
Зокрема, до державного бюджету надійшло 10 млрд 193 млн грн, що перевищує надходження 2023 року на 464 млн гривень.
Доходи місцевих бюджетів упродовж дванадцяти місяців 2024 року склали 9 млрд 527 млн гривень, а це на 1 млрд 749 млн грн більше, ніж у 2023 році, або плюс 23 відсотка.
Крім того, надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у 2024 році становили 13 млрд 380 млн грн, що на 2 млрд 170 млн грн, або на 19 відс. більше ніж у 2023 році.
У Головному управлінні ДПС у Рівненській області висловлюють щиру подяку платникам Рівненщини, які сумлінно підтримують державу сплаченими податками. Завдяки їх активній громадянській позиції та патріотизму бюджет стабільно отримує такі необхідні кошти для Збройних Сил України та соціальних виплат громадянам!
Про сплату військового збору фізичними особами з доходів, які підлягають річному декларуванню.
1. Законом України від 04 грудня 2024 року № 4113-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» (далі – Закон № 4113) пункт 161 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу доповнено новим підпунктом 1.16, яким визначений порядок сплати військового збору фізичними особами з доходів, які підлягають річному декларуванню.
Річне податкове зобов’язання з військового збору з оподатковуваних доходів платника податку, що включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу за 2024 звітний (податковий) рік та остаточний розрахунок податкових зобов’язань щодо яких проводиться в поданій річній податковій декларації про майновий стан і доходи, у тому числі з іноземних доходів, визначається за ставкою військового збору у розмірі 1,5 відсотка (крім доходів від операцій з майном, доходу у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна).
Ставка військового збору у розмірі 5 відсотків застосовується до доходів, що включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу та остаточний розрахунок податкових зобов’язань щодо яких проводиться в поданій річній податковій декларації про майновий стан і доходи, нараховані (виплачені) платникам податків починаючи з 1 січня 2025 року.
До таких доходів фізичної особи, зокрема, відносяться:
окремі види доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті, але не звільнені від оподаткування (прощена (анульована) основна сума боргу (кредиту) платника податку, сума перевищення річної неоподатковуваної суми нецільової благодійної допомоги, оподатковувана частина доходу від продажу власної сільськогосподарської продукції тощо);
доходи, отриманні від особи, яка не є податковим агентом (від інших фізичних осіб (резидентів або нерезидентів)) (доходи від оренди майна іншій фізичній особі тощо);
іноземні доходи;
доходи від продажу інвестиційного активу;
доходи від зайняття підприємницькою діяльністю та/або від провадження незалежної професійною діяльністю.
2. Окремо Законом № 4113 встановлені особливості сплати військового збору з доходів від операцій з майном, доходу у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна.
Так, сума доходу від операцій з майном, доходу у вигляді вартості успадкованого чи отриманого у дарунок майна, що підлягає оподаткуванню згідно з положеннями розділу IV Кодексу, отримана платником податків після набрання чинності Законом № 4015, тобто після 1 грудня 2024 року, оподатковується військовим збором за ставкою у розмірі 5 відсотків незалежно від зазначення таких доходів у річній податковій декларації про майновий стан і доходи за 2024 рік.
Здійснення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг потребує використання РРО чи ПРРО
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, про обов’язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій/програмних реєстраторів розрахункових операцій при проведенні розрахункових операцій.
У разі виникнення питань щодо реєстрації або застосування РРО/ПРРО платники податків можуть звернутися на «гарячі лінії» (https://tax.gov.ua/others/kontakti/garyachi-linii-teritorial), до центрів обслуговування платників або до державних податкових інспекцій області (https://mk.tax.gov.ua/dfs-u-regioni/golov-upr/teritorialni-organi/).
Також багато корисної інформації щодо програмних РРО розміщено на сайті ДПС у банері «Програмні РРО» (http://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/), зокрема актуальні питання-відповіді, відеоуроки, пошук фіскального чека, презентаційні матеріали щодо впровадження ПРРО тощо.
Територія високого рівня податкової довіри – державна підтримка бізнесу
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що Державна податкова служба розгорнула новий проєкт – Територія високого рівня податкової довіри. В основі цього проєкту – ідея про те, що бізнес, який працює чесно і відповідає чітко визначеним критеріям, може отримувати підтримку з боку держави.
Наразі вже сформовано перший Перелік платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства. Субʼєкти господарювання, включені до цього Переліку, будуть: звільнятись від переважної більшості документальних позапланових, планових та фактичних перевірок; значно скорочуються строки камеральних та документальних перевірок для отримання бюджетного відшкодування; скорочено терміни надання індивідуальних податкових консультацій; особистий комплаєнс-менеджер відстежить можливі податкові ризики діяльності платника та надасть консультації щодо їх усунення.
Сам відбір відбувається автоматично, на підставі наявних у базах даних про виконання податкових зобов’язань. Тобто, якщо платник маніпулював з показниками податкової звітності, щоб приховати реальні доходи, несвоєчасно виконував зобов’язання чи створював ризики для наповнення бюджету, то про участь в експериментальному проекті комплаєнс-підтримки не йдеться.
Доєднатися до Проекту можуть як юридичні, так і фізичні особи – підприємці. Для кожної з категорій є окремі критерії, як то рівень сплати податків до бюджету, рівень заробітної плати, але є і спільні вимоги до всіх категорій: відсутність порушень строків подання звітності, відсутність рішення про включення до ризикових платників ПДВ, відсутність заборгованості зі сплати податків та ЄСВ та ряд інших.
Проєкт «Територія високого рівня податкової довіри» - це новий рівень співпраці між державою та бізнесом, який ґрунтується на взаємній довірі, підтримці та партнерстві.
Бізнес отримує реальні переваги, спрощення процедур і доступ до професійної допомоги, а держава — стабільні податкові надходження й розвиток економіки.
Детальніше про проєкт на субсайті «Територія високого рівня податкової довіри» за покликанням: https://tpd.tax.gov.ua/.