Збережемо житло від пожеж
Нинішня ситуація з виникненням пожеж і загибеллю на них громадян викликає серйозне занепокоєння. Уже від початку нового року лише на території нашої громади сталося понад 70 пожеж, що у два рази більше ніж за аналогічний період минулого року. На території Рівненського району виявлено загиблими 20 людей, проти 3 у 2024 році. Кожна четверта пожежа виникає у житловому секторі. Їхніми основними причинами стають людська безпечність і безвідповідальність, а також порушення правил пожежної безпеки. При цьому люди забувають, що розраховуватися за безтурботність нерідко доводиться власним добробутом, і, що найжахливіше – життям. Без усвідомлення самими людьми важливості дотримання вимог безпеки досягти мети вкрай важко.
Найстрашнішим є те, що за помилки дорослих доводиться розплачуватися дітям. Усім батькам потрібно запитати в себе: а чи знає моя дитина правила безпеки в побуті та на вулиці, чи вміє вона діяти у випадку надзвичайної події чи пожежі? Ніколи не буде зайвим нагадати малечі про те, що гратися з сірниками небезпечно, а у випадку пожежі слід негайно зателефонувати за номером «101» і викликати рятувальників ДСНС, якомога швидше залишити помешкання, а не ховатись у шафі чи під ліжком.
Щоб зберегти свої домівки та себе від лиха, пам’ятайте та завжди виконуйте правила пожежної безпеки:
- на випадок загоряння з метою запобігання швидкому розповсюдженню вогню тримайте вдома вогнегасник;
- слідкуйте за справністю електропроводки та електроприладів;
- виходячи з дому вимикайте все обладнання та енергоносії;
- не допускайте перегрівання та перевантаження електрообладнання;
- не перенапружуйте електромережу, слідкуйте, щоб в одну розетку не було включено більше ніж допустима кількість електроприладів;
- не допускайте експлуатацію електрообладнання з пошкодженою ізоляцією;
- виховуйте у дітей обережне поводження з відкритим вогнем та його джерелами;
- не доручайте дітям стежити та не дозволяйте дітям користуватися електричними нагрівальними приладами;
- суворо забороняйте дітям бавитися з вогнем, ховайте від них сірники, а також не залишайте їх на самоті з потенційно небезпечними приладами.
Більшість власників приватних будинків просто не уявляють своє життя без каміна або печі. Довірте установку цих пожежонебезпечних пристроїв спеціалісту, що знається на своїй справі. Користуйтеся каміном і піччю вкрай обережно, дотримуючись усіх правил техніки безпеки:
- не залишайте розтоплену піч без догляду;
- ні за яких умов не розтоплюйте печі бензином, гасом або іншими подібними рідинами;
- не залишайте на нагрітих частинах печі або каміна легкозаймисті предмети або рідини.
Пам'ятайте! Запобігти розповсюдженню пожежі та звести можливі збитки до мінімуму в результаті спалаху вдома ви зможете тільки завдяки завчасній турботі про збереження свого житла від пожежі. Захистити своє житло від загоряння можна тільки у випадку неухильного дотримання господарями приватних осель правил пожежної безпеки.