Головне управління ДПС у Рівненській області інформує
Внесок платників податків Рівненщини у перемогу України – майже 8 мільярдів гривень
За оперативними даними у січні – липні 2022 року надходження податків до зведеного бюджету за платежами, що контролюються ГУ ДПС у Рівненській області, склали 7,7 млрд гривень, про це повідомив керівник податкової служби області Владислав Грабовий.
Із зазначеної суми до державного бюджету надійшло 3,1 млрд грн, до місцевих бюджетів –4,6 млрд гривень.
Надходження до зведеного бюджету країни зросли порівняно з відповідним періодом 2021 року. Так, приріст складає 1 млрд 255 млн грн (+19,4 відс.).
Владислав Грабовий зазначив, сила українців — не лише у доблесній армії, хоробрості та непереборному бажанні захищати свою землю, а й у єдності. Поки наші воїни успішно відбивають ворожі атаки, а лікарі та пожежники рятують життя, головне завдання людей, що залишилися в тилу, — економічна підтримка захисників.
Більшість платників податків Рівненщини відповідально відноситься до виконання своїх обов'язків перед державою та громадою, розуміючи, що саме зараз, як ніколи, за рахунок своєчасної сплати податкових зобов'язань відбувається не лише захист територіальної цілісності нашої країни, а й забезпечується її фінансова стабільність.
Податкова служба області дякує всім підприємцям, виробникам товарів та надавачам послуг, які відновили свою роботу та своєчасно сплачують податки.
Податковий календар на серпень 2022 року
1 серпня 2022 р.понеділок
Останній день сплати податку, збору (платежу)
- Акцизний податок
- Військовий збір
- Єдиний податок
- ПДФО
- Плата за землю
- Податок на додану вартість
- Рентна плата
9 серпня 2022 р.вівторок
Останній день подання звітності
- Екологічний податок
- Єдиний податок
- Збір за місця для паркування транспортних засобів
- Ліцензування
- ПДФО та ЄСВ
- Податок на додану вартість
- Податок на прибуток
- Рентна плата
- Туристичний збір
15 серпня 2022 р.понеділок
Останній день подання звітності
- РРО
19 серпня 2022 р.п?ятниця
Останній день сплати податку, збору (платежу)
- Екологічний податок
- Єдиний податок
- Збір за місця для паркування транспортних засобів
- Податок на прибуток
- Рентна плата
- Туристичний збір
22 серпня 2022 р.понеділок
Останній день подання звітності
- Акцизний податок
- Єдиний податок
- Плата за землю
- Податок на додану вартість
- Рентної плати
Останній день сплати податку, збору (платежу
- ЄСВ
29 серпня 2022 р.понеділок
Останній день подання звітності
- податкової декларації з податку на прибуток підприємств виробниками сільськогосподарської продукції, які обрали річний податковий (звітний) період
30 серпня 2022 р.вівторок
Останній день сплати податку, збору (платежу
- Акцизний податок
- Військовий збір
- Єдиний податок
- ПДФО
- Плата за землю
- Податок на додану вартість
- Податок на нерухоме майно
- Рентна плата
- Транспортний податок
Запитували – відповідаємо
Чи необхідно застосовувати РРО та/або ПРРО ФОП – платникам ЄП другої – четвертої груп, які здійснюють роздрібну торгівлю на території села, селища в торговельному об'єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами?
Фахівці ГУ ДПС у Рівненській області роз'яснюють, що Постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2000 року № 1336 «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Постанова № 1336) затверджено Перелік окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі – Перелік).
Пунктом 1 Переліку визначено, що фізичні особи – підприємці, які сплачують єдиний податок, мають право здійснювати розрахунки без застосування реєстраторів розрахункових операцій (далі – РРО) та/або програмних РРО (далі – ПРРО) з використанням розрахункових книжок (далі – РК) та книг обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) при здійсненні роздрібної торгівлі на території села, селища товарами (крім підакцизних товарів).
Пункт 1 Переліку не застосовується за наявності хоча б однієї з таких умов:
- роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об'єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;
- фізичними особами – підприємцями також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема, через Інтернет;
- сільськими, селищними, міськими радами прийнято рішення про обов'язкове застосування на території села, селища РРО та/або ПРРО для форм і умов проведення діяльності, визначених у п. 1 Постанови № 1336.
Абзацом другим п. 2 Постанови № 1336 встановлено, що граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг), визначених у п. 1 Переліку, у разі перевищення якого застосування РРО та/або ПРРО є обов'язковим, становить 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів).
Визначення понять у сфері торгівлі встановлюється Національним стандартом України, згідно якого торговельний об'єкт – це майновий комплекс, який займає окрему капітальну споруду або який розміщено в спеціально призначеному та обладнаному для торгівлі приміщенні іншої капітальної або некапітальної споруди та має приміщення для провадження торговельної діяльності. Торговельний об'єкт у роздрібній торгівлі призначений для організування продажу товарів кінцевим споживачам і надання їм торговельних послуг.
Таким чином, якщо в торгівельному, розташованому на території села, селища, здійснюється торгівля підакцизними товарами, то у такому випадку усі суб'єкти господарювання, які здійснюють діяльність у такому торгівельному об'єкті, зобов'язані використовувати РРО та/або ПРРО на загальних підставах.
До відома громадян!
Скористатись податковою амністією можна лише до 01 вересня 2022 року
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до абзацу другого п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року.