Березнівська міська рада
Рівненського району, Рівненської області

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує

Дата: 09.12.2022 10:42
Кількість переглядів: 169

Фото без опису

 

З початку року до місцевих бюджетів Рівненщини надійшло понад  7,8  мільярда гривень платежів

За січень - листопад поточного року у розпорядження місцевих громад Рівненщини платниками податків спрямовано 7 млрд 825 млн гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року це більше на 24,4 відсотка, або на 1,5 млрд гривень. Про це повідомив в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Владислав Грабовий.

Найбільшу питому вагу, а це понад 77 відсотків, у формуванні місцевих бюджетів Рівненщини складає податок на доходи фізичних осіб -  6 млрд гривень. Темп росту ПДФО до січня - листопада минулого року забезпечено на рівні 33,7 відсотка, що в абсолютній сумі становить понад 1,5 млрд гривень.

Єдиного податку від представників малого бізнесу надійшло до бюджетів громад майже 826 млн грн (10 відсотків від загальної суми надходжень).

Також серед бюджетоформуючих податків місцевих бюджетів:

- земельний податок та орендна плата, які надійшли до  бюджету в сумі 473 млн гривень;

- акцизний податок з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 136,8 млн гривень;

- податок на нерухоме майно — 130,1 млн гривень.

Дякуємо сумлінним платникам за підтримку економічної спроможності, як Рівненщини зокрема, так і України в цілому. Разом переможемо!

 

 

Про право податкової знижки за навчання дитини в вітчизняних закладах освіти

Відповідно до п. п. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення.

Членами сім'ї фізичної особи першого ступеня споріднення для цілей розд. IV ПКУ вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені (п. п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

До податкової знижки включають фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). У зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (п. п. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 ПКУ).

Таким чином, нормами ПКУ визначено, що право на податкову знижку за витратами, понесеними у звітному (податковому) році на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, виникає у платника податків, у якого сплата фактично підтверджена відповідними розрахунковими документами (квитанції, касові ордери, чеки тощо), в яких зазначено, що платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається за податковою знижкою, та копією договору, що ідентифікує заклад освіти – надавача послуг і здобувача освіти – отримувача послуг (його законного представника).

При цьому у договорі про навчання повинно бути зазначено прізвище, ім'я та по батькові особи, яка буде безпосередньо навчатися (дитини).

 

При оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним необхідно використовувати РРО

 

В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу суб'єктів господарювання, що згідно з п. 1 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 265) суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (далі – РРО) або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО (далі – ПРРО) із створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом № 265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Використання ПРРО при оптовій та/або роздрібній торгівлі пальним забороняється.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь