Березнівчани віддали останню шану полеглому Герою Андрію Козаку

Дата: 20.09.2023 19:25

20 вересня стало черговим скорботним днем для Березнівської громади, яка попрощалась із захисником України Андрієм Козаком, 1982 року народження. Герой загинув 03 вересня 2023 року в Запорізькій  області в бою за Україну, її свободу і незалежність. Тіло попередньо зниклого солдата Козака Андрія Васильовича евакуйовано 11 вересня 2023 року.

Відповідно до розпоряддження Березнівського міського голови від 20 вересня 2023 року № 173 сьогодні у Березнівській громаді оголошено Днем жалоби у зв’язку із здійсненням військового поховання жителя міста Березне Андрія Козака.

Андрій народився і виріс у місті Березне. Навчався у Березнівській ЗОШ №2.

У 2000 році закінчив Соснівське професійно-технічне училище № 4, де здобув спеціальність столяра будівельного, тесляра.

У січні 2023 року був мобілізований. Захисник Козак Андрій служив старшим стрільцем аеромобільного батальйону.

Прихиливши коліна та схиливши голови в глибокій скорботі, з пошаною та усіма військовими почестями Березнівська громада сьогодні зустріла свого Героя.

Військове поховання Андрія відбулося в цей же день.

Прощання з захисником розпочалося у батьківському будинку в місті Березне.

На прощання прийшли рідні, друзі, знайомі, колишні однокласники, усі хто знав Андрія. А запам’ятали його як надзвичайно доброго чоловіка.

Проводжали захисника з усіма військовими почестями. Під траурні звуки духового оркестру, почесної варти та колони прапороносців похоронна процесія в жалобі тягнулася від батьківської оселі рідними міськими вулицями: Б.Хмельницького, Корецька, М.Буховича, Київська до церкви Різдва Пресвятої Богородиці міста Березне, де відбулася заупокійна служба за захисником.

Прощання з українським воїном продовжили на міському майдані Незалежності, де поруч з домовиною лунали останні слова для захисника та його родини.

Після прощальної церемонії на центральній площі міста рух колони до місця вічного спочинку пройшов вулицями Київська, В.Чорновола, Андріївська, Корецька, яку з надзвичайною повагою та скорботою зустрічали містяни.

Останній земний шлях загиблого Героя був вкритий живими квітами.

Під виконання Державного Гімну України та військового салюту завершився земний шлях Козака Андрія Васильовича, якого поховали на Алеї Слави міського кладовища в урочищі «Лукавець» поруч з загиблими захисниками України.

У полеглого захисника залишилися батьки, дружина, діти.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким загиблого, розділяємо їхній біль та горе.

Нехай світлий спомин про українського воїна Андрія Козака назавжди залишиться в наших серцях та спогадах його рідних, земляків, побратимів.