З 1 жовтня 2022 року зросте рівень мінімальної заробітної плати – 6700 грн

Дата: 29.09.2022 16:11

З 1 жовтня 2022 року розмір мінімальної заробітної плати підвищиться на 200 грн, з 6 500 грн до 6 700 грн – в місячному розмірі, та з 39,12 грн до 40,46 грн – у погодинному розмірі.

Нагадаємо, що мінімальна заробітна плата – це державна гарантія, нижче якої зарплата працівника не може опускатись при умові, що він повністю виконав місячну чи годинну норму праці. Рівень “мінімалки”, який є актуальним на поточну дату, є обов’язковим для всіх українських роботодавців, що використовують найману працю, незалежно від системи оплати праці, що діє на підприємстві, чи форми його власності.

Новий рівень мінімальної зарплати з 1 жовтня 2022 р. вплине на наступні показники:

• Розмір мінімального страхового внеску ЄСВ в місяць з зарплати працівників – 1 474 грн на місяць (6 700 х 22%);

• Максимальна величина бази нарахування ЄСВ в місяць – 100 500 грн (6 700 х 15);

• Максимальний розмір нарахованого ЄСВ в місяць – 22 110 грн (100 500 х 22%);

• Мінімальна середньоденна зарплата для розрахунку декретних у жовтні і пізніше – 220,11 грн.

База для нарахування індексації не змінюється, адже залежить від прожиткового рівня для працездатних осіб, який з 1 липня 2022 року становить 2 600 грн.

Також залишається незмінною сума єдиного податку 2-га група, адже для розрахунку за весь рік береться значення мінімальної зарплати на 1 січня поточного року.

ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ ПРО “МІНІМАЛКУ”!

Виплата заробітної плати в розмірі, меншому за 6 700 грн за повністю виконану місячну норму праці (чи 40,46 грн за погодинну) кваліфікується як недотримання мінімальних державних гарантій та є порушенням трудового законодавства

Якщо заробітна плата працівника, враховуючи оклад, премії, доплати чи надбавки, менша за рівень МЗП, проводиться доплата до рівня мінімальної зарплати.