Головне управління ДПС у Рівненській області інформує
Понад 875 мільйонів гривень податку на прибуток сплатили підприємства Рівненщини
Упродовж січня-серпня поточного року платники податків Рівненщини сплатили до зведеного бюджету країни 875.9 млн грн податку на прибуток підприємств. За словами в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Андрія Троцка, ця сума на 438.6 млн грн перевищує надходження восьми місяців минулого року.
При цьому із загальної суми надходжень податку на прибуток – 787.4 млн грн перераховано до державного бюджету, відповідно 88,5 млн грн - до місцевих бюджетів територіальних громад області.
Дякуємо платникам за фінансову підтримку держави у складний воєнний час!
Нагадаємо, що порядок обчислення та сплати податку на прибуток підприємств визначено статтею 137 Податкового кодексу України. Платіж нараховується платником самостійно. Базова ставка податку на прибуток підприємств становить 18 відсотків.
Право громадян на податкову знижку
ГУ ДПС у Рівненській області звертає увагу громадян, що право на податкову знижку визначено статтею 166 Податкового кодексу України (далі – Кодекс).
Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом (п.п. 14.1.170 Кодексу).
До податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і особу, яка звертається за податковою знижкою (їх покупця (отримувача), а також копіями договорів за їх наявності в яких обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк оплати за такі товари (роботи, послуги) (п.п. 166.2.1 Кодексу).
До податкової знижки можна включити такі витрати:
- частину процентів, сплачених за користування іпотечним житловим кредитом;
- пожертвування або благодійні внески неприбутковим організаціям;
- сума коштів, сплачених на користь вітчизняних закладів освіти для компенсації вартості навчання;
- страхові платежі за договором довгострокового навчання;
- суми витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій;
- суми витрат на оплату державних послуг, пов'язаних з усиновленням дитини;
- суми коштів, сплачених у зв'язку із переобладнанням транспортного засобу;
- суми витрат у вигляді орендної плати (для внутрішньо переміщених осіб) ;
- суми витрат на лікування гострої респіраторної хвороби COVID-19;
- сума фактично понесених витрат на придбання акцій, емітентом яких є юридична особа, яка набула статус резидента Дія Сіті.
Cума податкової знижки, нарахована платнику податку у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Кодексу.
Якщо платник податку до кінця податкового року, наступного за звітним, не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься (п.п. 166.4.3 Кодексу).
Підстави для нарахування податкової знижки із зазначенням конкретних сум відображаються платником податку у річній податковій декларації, яка подається по 31 грудня включно наступного за звітним податкового року. Тож за витратами, понесеними у 2022 році, громадяни можуть подати декларацію з метою отримання податкової знижки по 31 грудня (включно) 2023 року.
Безоплатне ПРРО від ДПС - зручні умови для виконання вимог щодо фіскалізації розрахункових операцій суб'єктами господарювання
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що Державна податкова служба України в умовах військового часу продовжує роботу із вдосконалення функціоналу безоплатного ПРРО, створюючи бізнесу зручні умови для виконання вимог щодо фіскалізації розрахункових операцій.
ПРРО від ДПС – це програмне рішення, застосовне для операційних систем Windows, Android, iOS, та Web-версія, яке інтегрується з фіскальним сервером ДПС.
Звертаємо увагу, що на вебпорталі ДПС України розміщені:
- Керівництво користувача ПРРО ДПС (Android та iOS) (*.pdf та *.docx)
- Керівництво користувача ПРРО ДПС (WEB-версія) (*.pdf та *.docx)
- Керівництво користувача ПРРО ДПС (Windows) (*.pdf та *.docx)
З керівництвом користувача безкоштовного ПРРО можна ознайомитися за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/kerivnitstvo-koristuvacha
Версія для завантаження безоплатного ПРРО від ДПС тут.
Інформаційні матеріали щодо ПРРО тут.
Інформаційна підтримка за телефоном: 0800501007.
Комунікаційна платформа ГУ ДПС у Рівненській області: rv.ikc@tax.gov.ua
Повідомити про порушення податкового законодавства можна за допомогою чат-бота «StopViolationBot».
Податковий календар на 20 вересня
В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують суб'єктам господарювання, що 20 вересня 2023 року:
Останній день подання:
податкової декларації рентної плати за серпень з розрахунком:
- рентної плати за користування надрами при видобуванні вуглеводневої сировини;
- рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України;
- рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами;
- рентної плати за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України;
- податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (крім громадян) за серпень 2023 року у разі не подання податкової декларації на 2023 рік;
- податкової декларації з податку на додану вартість за серпень 2023 року;
- декларації акцизного податку за серпень 2023 року;
- фізичними особами - підприємцями податкової декларації з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за серпень 2023 року, у разі не подання податкової декларації на 2023 рік;
- платником єдиного податку заяви про відмову від спрощеної системи.
Останній день сплати:
- авансових внесків з єдиного податку фізичними особами – підприємцями, що обрали спрощену систему оподаткування І та ІІ груп за вересень 2023 року;
- єдиного внеску, нарахованого за серпень 2023 року, роботодавцями за найманих працівників (крім гірничих підприємств).
Довідково: ознайомитись з актуальним податковим календарем можна на вебпорталі ДПС за посиланням https://zir.tax.gov.ua/main/calendar/.