Загиблим захисникам – випускникам Бистрицького ліцею відкрили меморіальні дошки

Дата: 20.10.2023 15:00

П’ятьом випускникам Бистрицького ліцею, які загинули за Україну, встановили меморіальні дошки. Вшановуючи пам’ять захисників сьогодні, 20 жовтня, відбулося їх урочисте відкриття. На холодному камені увіковічнено образи українських воїнів: Володимира Власюка, Дениса Доценка, Олександра Рицького, Миколи Солончука та Юрія Сульжука.

Володимир Йосипович Власюк, випускник 1996 року. Солдат, старший навідник гранатометного взводу механізованої бригади. Захищав Україну із квітня 2022 року. Загинув 16.02.2023 у боях із російськими окупантами у Луганській області.

Денис Андрійович Доценко, випускник 2017 року. Солдат, гранатометник взводу роти батальйону оперативного призначення. Загинув 23.01.2023 у боях із російськими окупантами у Запорізькій області.

Олександр Юрійович Рицький, випускник 2016 року. Старший солдат, командир гранатометного  відділення взводу вогневої підтримки десантно-штурмової бригади. Нагороджений орденами “За мужність” ІІІ ступеня, ІІ ступеня (посмертно), нагрудними знаками “За взірцевість у військовій службі” ІІ ступеня, ІІІ ступеня, “За військову доблесть”. Загинув 24.07.2023 у боях із російськими окупантами  у Донецькій області.

Микола Іванович Солончук, випускник 1997 року. Солдат зенітного артилерійського відділення зенітного артилерійського взводу десантно-штурмового батальйону десантно-штурмової бригади. Нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно). Загинув 16.01.2023 у боях із російськими окупантами у Донецькій області.

Юрій Олександрович Сульжук, випускник 1999 року. Старший солдат Окремої президентської бригади окремого батальйону спеціального призначення. Брав участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку із військовою агресією російської федерації проти України в Донецькій області. Помер 13 травня 2023 року від отриманих травм.

На урочистому заході були присутні рідні загиблих, представники місцевої влади, педагоги та ліцеїсти, військові, односельці.

Зі словами скорботи, вдячності та шани до присутніх звернувся міський голова Руслан Пилипчук.

Під музичний супровід духового оркестру право урочисто відкрити меморіальні дошки надали рідним загиблих Героїв, які, не стримуючи сліз, дивилися на портрети своїх найрідніших людей.

Настоятель Свято-Миколаївського храму села Бистричі отець Миколай освятив щойно відкриті меморіальні дошки.

Усі присутні вшанували пам’ять загиблих Героїв хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіальних дошок.

Потім пройшли на невеличку екскурсію у місцевий шкільний музей та до актової зали Бистрицького ліцею на Вечір пам’яті.

Висічені на камені образи Володимира Власюка, Дениса Доценка, Олександра Рицького, Миколи Солончука та Юрія Сульжука тепер в одному ряду із меморіальною дошкою на честь випускниці Бистрицького ліцею Марії Власюк, яка загинула захищаючи Україну.

Вічна пам’ять та Слава захисникам України!