У Березнівському ліцеї №1 відкрили меморіальні дошки захисникам України Друзю Валерію Івановичу та Рудику Володимиру Олександровичу

Дата: 06.12.2023 15:56

Сьогодні, 06 грудня 2023 року, на території Березнівського ліцею № 1 імені Миколи Буховича відбулося відкриття та освячення меморіальних дошок загиблим захисникам Друзю Валерію Івановичу та Рудику Володимиру Олександровичу – випускникам цього навчального закладу.

На церемонії відкриття меморіальних дошок воїнам були присутні рідні, друзі загиблих, педагоги та учні, міський голова Руслан Пилипчук, виконуючий обов’язки начальника першого відділу Рівненського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Андрій Пилипака, начальник відділу освіти, молоді та спорту міської ради Анатолій Гудько, жителі міста Березне.

Зі словами скорботи, вдячності та шани до присутніх звернувся міський голова Руслан Пилипчук, дружина Валерія Івановича Друзь Інна Володимирівна.

Ведучі заходу розповіли про мужніх захисників України в пам’ять про яких встановлено меморіальні дошки.

Друзь Валерій Іванович народився 02 жовтня 1980 року. Після закінчення навчання у Березнівській загальноосвітній школі №1 продовжив здобуття освіти у Березнівському лісовому коледжі, а згодом –закінчив Київський Національний аграрний університет за спеціальністю «Лісове господарство».

Військову службу у Збройних Силах України Валерій проходив з перших днів повномасштабної війни – з 26 лютого 2022 року.

Серце воїна Друзя Валерія Івановича перестало битися 05 вересня 2023 року у лікарні ім. Мечникова міста Дніпро від поранень, які отримав 20 серпня 2023 року в ході бойових дій у Запорізькій області.

Похований 10 вересня 2023 року на Алеї Слави кладовища в урочищі «Лукавець» міста Березне.

Рудик Володимир Олександрович 1974 року народження до 1991 року навчався у Березнівській загальноосвітній школі №1, а далі продовжив навчання на економічному факультеті Рівненського інституту інженерів водного господарства.

Працював головним податковим інспектором Березнівської державної податкової інспекції, був економістом на Моквинській паперовій фабриці та економістом у місті Київ.

Володимир проживав з сім’єю у м. Костопіль.

Загинув захисник 20 квітня 2022 року, виконуючи бойове завдання щодо захисту незалежності України на Харківщині. Поховали Володимира Олександровича поряд з іншими воїнами небесного легіону на кладовищі у місті Костопіль.

Володимир Рудик нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Право відкрити меморіальні дошки українським воїнам Друзю Валерію Івановичу та Рудику Володимиру Олександровичу надано близьким родичам героїв.

Освятив меморіальну дошку настоятель Свято-Покровської парафії міста Березне, Благочинний Березнівського благочиння Православної церкви України отець Мирослав.

Усі присутні на заході вшанували пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіальних дошок.