Березнівська міська рада
Рівненського району, Рівненської області

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує

Дата: 12.07.2022 09:08
Кількість переглядів: 439

 

 

НА РІВНЕНЩИНІ ПІД ЧАС ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ ПЛАТНИКИ ПОДАТКІВ ЗАРЕЄСТРУВАЛИ

808 КАСОВИХ АПАРАТІВ

На Рівненщині з початку року платники податків зареєстрували 4439 реєстраторів розрахункових операцій, з них 3614 – програмних РРО та 825 – класичних.

Зокрема, з моменту запровадження воєнного стану зареєстрували 808 РРО (446 – програмних та 362 – класичних). Активними користувачами програмних РРО є фізичні особи – підприємці. У цьому році перевагами ПРРО вже скористалися 2761 ФОП, зареєструвавши 3388 ПРРО.

Звертаємо увагу, що суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО(програмний та/або апаратний) засобами якого здійснюється реєстрація розрахункових операцій відповідно до вимог Закону України від 06.07.1995 року №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Основними аргументами на користь ПРРО є переваги від його застосування, а це:

- вільний вибір для суб’єктів господарської діяльності; 

відсутність посередників (еквайєра, центрів сервісного обслуговування); - відсутність експертизи для комерційних ПРРО;

- пристосованість для будь якого пристрою, що підтримує операційну систему - Windows, Android (можна встановити на смартфон, планшет,комп’ютер чи інший будь-який гаджет,який має операційну систему та підключення до Інтернет);

- онлайн реєстрація в контролюючому органі;

- виключно електронний документообіг;

- безкоштовність (програмне рішення ДПС).

 

Нагадуємо, що з 01.01.2022 застосування РРО або ПРРО при здійсненні розрахункових операцій є обов’язковим для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку 2 – 4 групи. Реєстратори розрахункових операцій не є обов’язковими для фізичних осіб – підприємців, які перебувають на І групі спрощеної системи оподаткування, або ж якщо вони здійснюють роздрібну торгівлю на території сіл, проте у такому випадку при здійсненні розрахункових операцій слід застосовувати  розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій.

Детальніше ознайомитися з інформацією стосовно новацій у застосуванні РРО та ПРРО можна в банері «Програмні РРО» за посиланням https://tax.gov.ua/baneryi/programni-rro/.

ЩОДО ГРАНИЧНОГО ТЕРМІНУ ПОДАННЯ ДЕКЛАРАЦІЇ ПРО МАЙНОВИЙ СТАН ТА ДОХОДИ

Громадяни, які мають можливість виконувати податкові обов'язки та які на сьогодні не подали декларації про майновий стан і доходи за звітний (податковий) 2021 рік, повинні не зволікати та подати декларацію не пізніше 19 липня 2022 року. Цей термін передбачений Законом України від 12 травня 2022 року № 2260-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей податкового адміністрування податків, зборів та єдиного внеску під час дії воєнного, надзвичайного стану» (далі – Закон України № 2260). Так, платники податків, які відповідно до норм розділу IV Податкового кодексу України (далі – Кодекс) зобов’язані подати декларацію про майновий стан і доходи  та мають можливість виконувати свої податкові обов'язки щодо дотримання термінів подання звітності,звільняються від відповідальності за несвоєчасне виконання таких обов'язків, граничний термін виконання яких припадає на період починаючи з 24 лютого 2022 року до дня набрання чинності Законом України № 2260 за умови подання податкової звітності до 20 липня 2022 року та сплати податків та зборів у строк не пізніше 31 липня 2022 року. Оскільки 31 липня 2022 року припадає на вихідний день, то з урахуванням норм п.57.1 ст. 57 Кодексу останній день для сплати податкових зобов’язань громадянами за даними декларацій припадає на 01.08.2022.

Нагадуємо, що для зручності платників податків запроваджено електронний сервіс в Електронному кабінеті(cabinet.tax.gov.ua [3]) у розділі «ЕК для громадян» – «Податкова декларація про майновий стан і доходи», який надає можливість громадянам подати декларацію в електронному вигляді. Скористатись зазначеним сервісом зможуть особи, які ідентифіковані за особистим ключем, виданим кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг.

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь