A A A K K K
для людей із порушенням зору
Березнівська міська рада
Рівненського району, Рівненської області

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує

Дата: 24.10.2022 10:00
Кількість переглядів: 115

 

Податковий борг - кошти, які не надійшли до державного та місцевих бюджетів та не зможуть бути використані для здійснення вкрай важливих бюджетних видатків

 

В Головному управлінні ДПС у Рівненській області звертають увагу платників податків на проблемні питання щодо наявності податкового боргу. Сьогодні це особливо актуально, адже в період  воєнного стану кожен повинен забезпечувати фінансову сторону життєдіяльності держави і наповнювати бюджет, підтримувати Збройні Сили України.

На Рівненщині, станом на початок жовтня податковий борг (у т.ч. несплачені поточні податкові зобов'язання у період воєнного стану)  до зведеного бюджету склав 758,4 млн грн, у т.ч. до місцевих бюджетів  – 296,4 млн гривень.  Зокрема, загальний борг суб'єктів господарювання становить 733,5 млн грн, решту – 24,9 млн грн боргують громадяни. При цьому більше 15 тисяч платників податків мають незначні суми податкового боргу (до 100 гривень).

З метою подальшого недопущення зростання кількості боржників податківцями проводиться відповідна робота, результатом якої є  погашення у поточному році боргів перед державою більше як 2 тисячами платниками  в сумі понад 88 млн гривень.

Нагадуємо, що детальніше про суму заборгованості, вид податку та підстави виникнення податкового боргу кожен може дізнатись, скориставшись сервісом – Електронний кабінет (cabinet.tax.gov.ua), або ж звернувшись за телефонами до фахівців управління по роботі з податковим боргом чи Центрів обслуговування  за місцем реєстрації як платника податків.

 

Cамотні мама, тато чи опікун мають право скористатися підвищеною податковою соціальною пільгою

 

Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу, що порядок надання податкових соціальних пільг встановлений ст. 169 розд. IV Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Відповідно до п.п. 169.1.1 ПКУ будь-який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги у розмірі, що дорівнює 50 відс. розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року, що у 2022 році складає 1240,50 гривень.

Згідно з п.п. «а» п.п. 169.1.3 ПКУ платник податку, який є одинокою матір'ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником, має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 150 відс. суми пільги, яка визначена п.п. 169.1.1 ПКУ (у 2022 році – 1860,75 грн), у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років.

Абзацом першим п.п. 169.4.1 ПКУ визначено, що податкова соціальна пільга застосовується до доходу, нарахованого на користь платника податку протягом звітного податкового місяця як заробітна плата (інші прирівняні до неї відповідно до законодавства виплати, компенсації та винагороди), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює розміру місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень. У 2022 році розмір заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу, складає 3470 гривень (2481 грн х 1,4).

При цьому граничний розмір доходу, який дає право на отримання податкової соціальної пільги визначається, як добуток розміру заробітної плати, що дає право на податкову соціальну пільгу (у 2022 році складає 3470 гривень), та відповідної кількості дітей.

Платник податку, який має право на застосування податкової соціальної пільги, передбаченої п.п. 169.1.3, подає заяву роботодавцю, зазначає у ній про таке право та додає відповідні підтвердні документи.

 

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь