Березнівська міська рада
Рівненського району, Рівненської області

На Рівненщині податкові надходження зросли на майже 2 мільярди гривень

Дата: 05.07.2023 08:33
Кількість переглядів: 106

 

Фото без опису

Платники податків Рівненської області продовжують забезпечувати економічну стабільність та обороноздатність країни, сумлінно сплачуючи податки до бюджету. Так за результатами першого півріччя поточного року до зведеного бюджету країни перераховано 8 млрд 409 млн грн податкових платежів. Це на 1 млрд 980 млн грн, або на 30,8% більше від сплачених податків за аналогічний період 2022 року. Про це повідомив в. о. начальника ГУ ДПС у Рівненській області Андрій Троцко.

Із загальної суми надходжень до держбюджету країни надійшло 4 млрд 288 млн грн, що на 779  млн грн, або на 31 % більше минулорічного. До місцевих бюджетів за цей час сплачено 5 млрд 121 млн грн, що на 1 млрд 201 млн грн, або 30,6 % більше від надходжень у січні –червні 2022 року.

Серед платежів – лідерів, які формують зведений бюджет, податок на доходи фізичних осіб – майже 5 млрд 128 млн грн, ПДВ з вироблених в Україні товарів – понад 1 млрд 039 млн грн, єдиний податок –484 млн грн та  плата за землю – більше 318 млн гривень.

За словами Андрія Троцка, важливим є те, що платники податків області продовжують підтримувати економіку України, сумлінно виконувати податкові зобов’язання перед бюджетами всіх рівнів. Адже завдяки активній громадянській позиції кожного платника держава стабільно отримує фінансову підтримку для забезпечення Збройних Сил України та соціальних виплат.

 

Придбайте лісовий квиток для заготівлі лісової продукції!

На території Рівненської області розпочався сезон масової заготівлі ягід, грибів та лікарських рослин.

Згідно рішення №24 ради оборони області від 12.06.2023, яке введено в дію розпорядженням від 12.06.2023 №269, прикордонні ліси для збору дикоросів у Рівненській області відвідувати заборонено. Зокрема, заборонено збирати ягоди, гриби, лікарські трави у прикордонних з республікою білорусь шести територіальних громад області: Локницькій, Зарічненській, Висоцькій, Миляцькій, Старосільській, Березівській.

На інших територіях заготівля лісової продукції може здійснюватися як в порядку загального, так і спеціального  використання.

Загальним використанням є збір у лісах громадянами для власного споживання в межах максимальних норм безоплатного збору дикоросів, що встановлені розпорядженням Рівненської обласної державної адміністрації від 3 травня 2007 року №215.

Для прикладу, громадянам дозволено безоплатно заготовляти 12 кг чорниці, 15 кг ожини, 20 кг журавлини, по 30 кг білих грибів, лисичок, 50 кг опеньок,  10 кг трав’яних лікарських рослин, квітів, коріння.

Разом з тим, збір, заготівля (в тому числі купівля у населення) дикорослих плодів, ягід, лікарських рослин (побічні лісові користування) для потреб комерційної та виробничої діяльності належить до спеціального використання лісових ресурсів, яке є платним, та проводиться на підставі спеціального дозволу – лісового квитка, і тільки в межах відведених ділянок лісу та виділеного ліміту.

У лісовому квитку зазначається вид та обсяг продукції, місце її заготівлі. Лісові квитки видаються лісовими господарствами лише тим суб’єктам господарювання, які перебувають на податковому обліку за місцем здійснення заготівельної діяльності, та після сплати у встановленому порядку рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів за весь заявлений до заготівлі обсяг дикоросів.

Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних користувань у повному обсязі належить загальному фонду бюджетів органів місцевого самоврядування за місцем заготівлі лісової продукції.

Ліміти на спеціальне використання лісових ресурсів при здійсненні побічних лісових користувань, заготівлі другорядних лісових матеріалів затверджені розпорядженням Рівненської обласної військової адміністрація від 24.05.2022 № 93 (із змінами, які внесені розпорядженням від 31.03.2023 №126).

Для отримання лісового квитка заготівельники звертаються, із попередньо погодженою Північно-Західним міжрегіональним управлінням лісового та мисливського господарства заявкою, у вказане в ній лісове господарство, де заявка реєструється, а зазначені ліміти розподіляються по лісництвах.

На кожному пункті заготівлі дикоросів заготівельники зобов’язані вести закупівельні відомості, в яких зазначається порядковий номер, прізвище, ім’я та по батькові здавача, його податковий номер, кількість закупленої сировини, ціна одиниці продукції, сума, нарахована за здану сировину, утримана сума податку на доходи фізичних осіб, сума до видачі здавачу продукції та його підпис, а також Журнал обліку заготівлі лісових ресурсів.

Відповідальні особи за заготівлю лісових ресурсів, призначені органами місцевого самоврядування, повинні систематично здійснювати контроль за ходом заготівлі на кожному заготівельному пункті, про що в Журналі обліку заготівлі лісових ресурсів робиться відповідний запис.

Суб’єкти господарювання щоденно протягом сезону заготівлі звітують перед органами місцевого самоврядування про обсяги заготовлених лісових ресурсів і заготівельні ціни у розрізі видів цих ресурсів за попередній день по кожному заготівельному пункту, розташованому на території відповідної місцевої ради.

У разі встановлення фактів заготівлі лісової продукції для комерційної діяльності без спеціального дозволу (лісового квитка) на порушників складається протокол про адміністративне порушення, сума нанесених збитків визначається відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.07.2008 № 665 «Про затвердження такс для обчислення шкоди, заподіяної лісу».

Ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, що справляється при здійсненні побічних лісових користувань, встановлені рішенням Рівненської обласної ради від 23.12.2021 №469. Зокрема, згідно зазначеного рішення ставка рентної плати на заготівлю ягід чорниці, яка є основним видом лісової продукції, що заготовлюється суб’єктами господарювання в Рівненській області, становить 1,20 грн. за 1 кг.

Також звертаємо увагу СГ- заготівельників на те, що п.256.11.6 п.256.11 ст.256 Податкового кодексу України встановлено, що лісокористувачі щокварталу складають податкову декларацію з рентної плати наростаючим підсумком з початку року, за винятком:

а) лісокористувачів, якими до отримання лісорубних та лісових квитків рентна плата вноситься в каси суб’єктів лісових відносин, які їх видають:

- фізичних осіб, а також фізичних осіб -підприємців, яким видано лісорубні та лісові квитки;

- лісокористувачів (крім фізичних осіб -підприємців, яким видано лісові квитки), у яких сума рентної плати в лісорубному чи лісовому квитках не перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня року, в якому сплачується рентна плата (в поточному році це 1675 грн.);

б) лісокористувачів з іншої області, які сплачують рентну плату повністю до видачі їм спеціального дозволу за місцезнаходженням лісової ділянки, на якій здійснюється заготівля деревини.

Тобто, самостійно задекларовані заготівельниками-юридичними особами суми платежу, а також сплачені протягом сезону масової заготівлі в каси держлісгоспів юридичними особами (при сумі рентної плати у лісовому квитку менше 1675 грн.) та фізичними особами і фізичними особами-підприємцями (незалежно від суми в лісовому квитку) надійдуть до місцевих бюджетів з урахуванням встановлених ПКУ термінів.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь