A A A K K K
для людей із порушенням зору
Березнівська міська рада
Рівненського району, Рівненської області

ПРАВИЛА БЕЗПЕЧНОГО ВІДПОЧИНКУ БІЛЯ ВОДОЙМ

Дата: 05.07.2023 14:57
Кількість переглядів: 77

Фото без опису

Літо – прекрасна пора. Вода у водоймах  поступово прогрівається і відкривається пляжний сезон. А це означає, що не буде зайвим ще раз обговорити всі правила поведінки на воді для дітей та батьків.

НЕБЕЗПЕКА НА ВОДІ: ЯК УБЕРЕГТИ ДИТИНУ

Якщо ви хочете, щоб ваш відпочинок біля водойми приносив тільки користь і позитивні емоції, необхідно знати правила поведінки на воді для дітей влітку й обов’язково провести з ними профілактичну бесіду. Слід розповісти їм, до яких наслідків можуть привести нехтування порадами дорослих і власна неуважність.

У першу чергу дітей слід попередити, що:

- наближатися близько до води й заходити в неї можна тільки під наглядом дорослих;

- заборонено купатися у тих місцях, де поблизу знаходиться вивіска про заборону купатися, бо це може призвести до сумних наслідків;

- не можна  плавати на глибині, понад росту дитини;

- забороняється пірнати у малознайомих місцях тому, що це може призвести до травм.

Безпека на воді для дітей повинна в першу чергу створюватися саме батьками тому, що тільки вони несуть повну відповідальність за здоров’я і життя їхньої дитини. 

ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ НА ВОДІ

Перше і найважливіше правило для кожного хто заходить у воду – вміти плавати! Обов’язково навчіть своїх дітей плавати. Людина, яка вміє плавати, впевнено почуває себе у воді та може дозволити собі не борсатися у берега, а перебувати від нього на досить значній відстані.

При виборі місця для купання не забувайте перевіряти дно! Переконайтеся в тому, що на дні водойми немає гострих каменів і гілок або залізних прутів. Обережно визначте глибину водойми в тому місці, де збираєтеся купатися. Буває, що мілина раптово змінюється на глибоке місце, і ви, несподівано втративши опору, можете почати панікувати.

Якщо ви погано плаваєте, ніколи не купайтеся наодинці. Не заходьте у воду глибше, ніж по пояс. Використовуйте надувні матраци, щоб утриматися на воді, але пам’ятайте, що плавати на матраці небезпечно. Не пірнайте у воду, якщо ви не вмієте правильно це робити: ви ризикуєте сильно вдаритися об дно, не розрахувавши глибини. Об воду, як би несподівано це не звучало, теж можна дуже сильно вдаритися.

         Під час ігор у воді будьте уважні й обережні: уникайте захоплень і занурень, бо в запалі гри хтось із вас може наковтатися води. Не соромтеся кликати на допомогу в небезпечній ситуації, але ніколи не давайте хибних сигналів.

         Якщо ви бачите, що кому-небудь з тих, що купаються потрібна допомога, кличте на підмогу інших людей. Якщо допомогти можете тільки ви, знайдіть предмет, за допомогою якого людина, що тоне зможе втриматися на плаву. Це може бути рятувальний круг, матрац, гумова камера – словом, будь-який плавучий предмет, за який можна схопитися. У крайньому разі пливіть на допомогу потопельнику й тільки за умови, що ви добре плаваєте та володієте способами порятунку. Людина, яка тоне знаходиться в стані паніки й абсолютно не контролює свої дії.  Вона обов’язково буде чіпко хапатися за вас, дертися нагору і може втопити вас.         

Варто пам'ятати, що вода помилок не прощає, тому додержання зазначених правил та вимог безпеки дозволить вам уникнути нещасних випадків під час відпочинку біля водних об'єктів.

           Цінуйте власне життя, бережіть життя своїх дітей та не нехтуйте застереженнями. Від зневажливого ставлення до правил безпеки на воді може статися непоправне лихо.

Нехай ваш відпочинок буде здоровим, радісним, безпечним.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь