Розширено програму додаткової підтримки пенсіонерів: розмір грошових допомог буде збільшено

Дата: 30.11.2023 10:04

У липні цього року Мінсоцполітики, Пенсійний фонд і Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП ООН) ініціювали спільний проєкт. Його мета – забезпечити максимальну синергію у наданні українським громадянам грошової підтримки від міжнародних організацій. Зокрема, – підтримати громадян, які проживають у зоні бойових дій, мають низьку пенсію, та не отримують інших грошових допомог від міжнародних організацій.

З серпня поточного року таку фінансову підтримку отримують пенсіонери, які:

- проживають на територіях активних або можливих бойових дій;

- мають розмір пенсії менше 3 тис. грн

- не одержували з 1 березня 2023 р. додаткових грошових виплат від міжнародних організацій та/або допомоги на проживання для ВПО.

ВПП ООН надавала таким пенсіонерам грошову допомогу (доплату до пенсії) на суму, якої не вистачало до 3 тис. грн (але не менше 100 грн).

24 листопада Уряд прийняв розроблену Мінсоцполітики постанову, яка збільшує граничний розмір пенсії для отримання додаткової грошової допомоги з 3000 грн до 3250 грн.

Це означає як збільшення власне розміру доплати, так і зростання кількості пенсіонерів, які зможуть її отримати, майже у 2 рази – з 270 тис. до 510 тисяч осіб.

Нові умови отримання додаткової соціальної підтримки за рахунок коштів ВПП починають діяти вже у листопаді цього року.

Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики

Більше інформації – на  сайті https://www.msp.gov.ua/news/23245.html